Резиме на точки

Седиште Awesomo LTD. Адреса: Suite 1, втор кат, Sound Vision House, Francis Rachel Str., Victoria, Mahe, Сејшели ID: 221042
Регулатива IFMRRC
Основана 2020 година
Инструменти Валути (девизен курс), крипто, индекси, метали, енергии
Платформа за тргување Веб, бинарна платформа
Демо сметка Достапно
Исплата 91%
Левериџ N/A
Видови на сметки Вистинска сметка и демо сметка
Методи на депозит Кредитна картичка, Mastercard, Neteller, QIWI, Skrill, Visa, Webmoney
Видови поддршка Разговор во живо, е-пошта


Вовед

Quotex е сосема нова платформа за тргување која е основана во 2020 година која им овозможува на трговците да ги искористат предностите на пазарот за тргување со повеќе средства како што се бинарни опции, криптовалути, стоки и индекси, овој брокер е во сопственост на Awesomo LTD со следнава адреса: Suite 1, втор кат, Саунд Вижн Куќа, улица Френсис Рејчел, Викторија, Махе, Сејшели ID: 221042.

Овој брокер расте во бројки од почетокот на годината со преку 4 милиони трговци ширум светот, а се забележани над 100.000 тргувања дневно! Quotex прифаќа трговец точно од 249 земји што значи од целиот свет без никакви ограничувања на земјата, но овој брокер не е достапен за лица под 18 години

Quotex се базира на Сејшели и е регулиран од IFMRRC (Меѓународен центар за регулирање на финансиските пазарни односи).


Преглед на Quotex

Зошто да изберете Quotex

Оваа платформа тврди дека е повеќе од проект обезбеден на трговците. Нивната цел се надминува, бидејќи имаат напредни финансиски инструменти за што е можно повеќе луѓе да ги развијат своите финансиски и деловни вештини.
Кога инвестирате во брокер Quotex , можете да изберете од повеќе од 400 средства што се достапни за дигитално тргување:
• Валути: можете да изберете повеќе од 40 типови валути.
• Криптовалути: Главните криптовалути кои го водат пазарот: Биткоин, Етереум, Лајткоин и Рипл.
• Индекси: Дау Џонс, SP500 и други водечки берзи.
• Суровини и благородни метали: нафта, злато, сребро итн.

Преглед на Quotex

Со брокерот Quotex ќе добиете една од највисоките плаќања во индустријата, со можност да постигнете до 95% повеќе, откако ќе извршите трговија на бинарно тргување Quotex со позитивен резултат.
Досега, бинарното тргување на Quotex е само краткорочно, од најмалку една минута до четири часа. Ова е како и другите брокери, бидејќи тие нудат исто време. Сепак, компанијата работи на тоа да понуди подолги операции за да биде уште поконкурентна и продолжува да биде една од првите кориснички опции.

Платформа за тргување

Кога станува збор за платформата, според мое искрено мислење, Quotex ја води најодговорната, најпогодна за користење, добро структурирана и најбрза платформа на која се обидов/тргував уште од моето искуство преку тргување!

Преглед на Quotex

Платформата е многу лесна за разбирање бидејќи сè е чисто и јасно пред трговецот, прво, оваа платформа е базирана на веб-апликација, така што не е потребно преземање, второ, таа е целосно приспособлива според вашиот вкус и на крајот лесна пристап до секоја функција со еден клик!

Како работи?

Прилично едноставно, за да започнете со тргување со quotex, само треба да го следите подолу чекор-по-чекор водич:

 1. Пријавете се на Quotex овде .
 2. Изберете ја вашата демо сметка или сметка во живо.
 3. Изберете го вашето омилено средство.
 4. Направете ја вашата техничка анализа користејќи ги алатките Quotex.
 5. Предвидете го следното движење на насоката на цената „горе“ или насока „ДОЛУ“.
 6. Изберете ја посакуваната сума.
 7. Земете ја вашата трговија.
 8. Профит.
Преглед на Quotex

Табелирање

Графиконот е најважното нешто каде се поставени операциите и зделките, прво, и како што рековме дека брокерот за квоти е единствениот и единствен брокер кој поседува брз графикон и добри сервери за да се договори за него без никакво одлагање. вклучително и алатки за графирање како што се:

 • Алатки за цртање: Quotex поседува над 20 различни алатки за цртање за да му помогне на секој трговец да направи своја анализа низ пазарот со брзо распоредување на графиконот!
 • Временски рамки за свеќници: Овој брокер може да оди од 5 секунди тело на свеќници до 1 ден тело на свеќници
 • Видови графикони: Оваа платформа им дава можност на сите да ја сменат табелата на кој било од следниве типови како што се „AREA“, „Candlesticks“ „Bars“ и на крајот „Heiken-Ashi“
 • Технички индикатори: Над 20 индикатори кои се подготвени да се користат за вашите занаети, вклучувајќи ги најпознатите индикатори како што се „RSI“, „Стохастички осцилатор“, „CCI“ и повеќе за откривање.

Информации за трговската кутија

Во апликацијата за тргување Quotex, имаме придобивка да правиме занаети со нашата техничка анализа и дадовме општи информации за ова поле подолу! имајте предвид дека овие информации се засноваат на една трговија

Време на истекување 1 минута - 4 часа
Големина на инвестиција ($1 USD - $1.000) или (1% - 10%)
ГОРЕ ДОЛУ Трговска насока
Исплата Очекувана добивка + големина на инвестиција
Занаети Отворени тргувања + затворени занаети ( Историја на тргување )

Повлекување и депозити

Quotex е платформа која прифаќа минимален износ од 10 долари. Тие имаат две инвестициски сметки; демо и сметката во живо. Можете да заработите користејќи WebMoney, Skrill, QIWI и Yandex. Ова се исто така истите методи што ќе ги користите за подигање пари.
Quotex дава можност за депонирање и повлекување преку повеќе начини во зависност од секоја земја, вклучувајќи ги најпопуларните и користените начини на плаќање преку брокери за бинарни опции, кои се банкарски картички, криптовалути, е-паричници и жичен трансфер!

Преглед на Quotex

Меѓутоа, за да пристапите до делот за депозит мора да кликнете на „+Deposit“ на главниот интерфејс на quotex платформата, потоа да го изберете вашиот портал за плаќање, од друга страна за повлекување можете да повлечете само преку користениот начин на депозит.

Преглед на Quotex

Општи информации за финансирање

Минимален депозит 10 долари / 10 евра / 10 долари ₿ / 10 фунти
Минимално повлекување 10 долари / 10 евра / 10 долари ₿ / 10 фунти
Методи на депозит Банкарски картички / Криптовалути / Е-паричници
Надоместоци 0%

Забелешка: Пред да направите какво било повлекување, предлагаме и препорачуваме да ги потврдите информациите на вашата сметка и погрижете се да користите точни лични податоци за да не дојде до конфликт потоа.

Демо сметка на Quotex

Ако не знаете како да ја користите платформата, QUOTEX нуди специјална услуга наречена ДЕМО СМЕТКА.

Демо сметката е потполно бесплатна демо сметка, која му овозможува на корисникот да развие вештини за тргување и малку да експериментира со средството што сака да го избере.
Тоа е најдобриот начин да го полирате вашето знаење, идеален и за почетници и за искусни трговци кои сакаат да го зголемат своето професионално ниво во областа.
Демо-сметката нуди замислено салдо еквивалентно на 10.000 долари како доказ.
По вежбањето со демо сметката, се префрлате на користење вистинска сметка за да вежбате сè што сте научиле.

Резултатите ќе ве изненадат. Веројатно сакате да знаете како да отворите трговска сметка на Quotex.

Преглед на Quotex

Како да отворите трговска сметка на Quotex

Пристапувањето до Quotex е многу лесно. Еве како да ја отворите трговската сметка на Quotex :
Откако ќе ја изберете опцијата Регистрација , мора да ги дадете следните податоци:

 • Име и презиме.
 • Ажурирана адреса за е-пошта.
 • Телефонски број, вклучително и меѓународен код.
 • Прилагодена лозинка за да се најавите во системот. Треба да биде многу сложено. Идеално, користете големи, мали и други специјални знаци.
Преглед на Quotex

Откако ќе го пополните прашалникот, мора да изберете како сакате да депонирате на трговската сметка.

Како да ја поставите вашата сметка на Quotex

По регистрирањето. Можете да се најавите на вашата сметка со вашето корисничко име и лозинка. Откако ќе бидете внатре во платформата, мора да изберете:

 • Предност: процентот на поврат на инвестицијата е до 98% при победа во трговијата.
 • Време на работа: ова се движи од 1 минута, до максимум четири часа.
 • Износ на инвестиција: капиталот што сакате да го инвестирате на пазарната позиција.
 • Нагоре или надолу: во зависност од насоката во која се движи цената на средството во избраната временска рамка.

По изборот на средството, платформата прикажува однесување во живо, каде што можете да ги видите податоците на различни графикони на средството во разбирливо време кое се движи од пет секунди до 24 часа.

Потврда на сметката

Дали е потребно трговците кои го користат овој брокер да го потврдат својот идентитет користејќи пасош или возачка дозвола или национална лична карта (латински зборови) за да избегнат конфликти и проблеми при повлекувањето!

Користењето на вашата банкарска картичка ќе бара да се изврши потврда за да се докаже сопственоста на вашата картичка (рутинска проверка позната како проверка на измама) за поголема безбедност за членовите/трговците кои користат quotex платформа!

Видови на сметки

Quotex обезбедува бесплатна демо сметка од 10.000 долари за вежбање и сметка во живо за секој трговец кој се регистрира како стандардно, дополнително, оваа платформа ги победи шансите и постави 3 нивоа на сметка за секој трговец како што е следново:
 • Основна сметка: Основна исплата до 85% во сите достапни средства
 • Сметка на PRO: +2% на сите достапни средства
 • ВИП-сметка: +4% на сите достапни средства
Преглед на Quotex

Бонуси

Кога станува збор за бонусите, quotex ги предводи брокерите кои му дозволуваат на трговецот да има корист од различни бонуси, а тоа е предност што ја има quotex! така да активирате бонус! може да имате корист од бонус за добредојде овде за да добиете 30% на вашиот прв депозит

Преглед на Quotex


Карактеристики на апликацијата Quotex

Откако ќе зборуваме за карактеристики! зборуваме за тоа што може да ви даде овој брокер како дополнително од другите брокери? добро Quotex го олеснува тргувањето со бинарни опции со неговите карактеристики како што се:

 • Информации за пар : Прво, читањето на информациите за средството пред да започнете со тргување е обврска што секој брокер треба да ја види! На пример, да земеме AUD/JPY (OTC) како наш трговски пар!
Преглед на Quotex
 • Сигнали за тргување : Сигналот за тргување не е директна инструкција за тргување, туку препорака од аналитичар. Quotex обезбедува најквалитетни трговски сигнали за достапните инструменти, сепак, не можеме да ги користиме овие сигнали како наш примарен влез бидејќи не ја заменува нашата техничка анализа
Преглед на Quotex
 • Формулар за размена: Оваа платформа користи неверојатна карактеристика за да им овозможи на трговците во секое време да ја префрлат нивната главна валута во друга во рок од неколку кликања без никакви надоместоци за размена! според мое искрено мислење , оваа функција никогаш не била користена од други брокери!
Преглед на Quotex

Осврти на клиентите

За да започнете во светот на дигиталното тргување, ова се чини дека е добра алтернатива. Прегледите на купувачите се разновидни, но повеќето се многу задоволни од резултатите.
Прегледите на Quotex покажуваат дека оваа платформа е лесна за употреба и практично не нуди ризик за своите клиенти. Овој брокер има можност да тргува без никаков ризик, избирајќи демо сметка.
Quotex има бесплатна демо сметка за развој на нови финансиски и деловни вештини. Оваа демо сметка ви овозможува да правите преговори без ризик со реалните операции, во реално време со вистински резултати.
Ќе можете да тргувате на овој начин без да имате повеќе капитал, за да можете да ги намалите ризиците и да се чувствувате побезбедни. Ова е една од главните предности бидејќи, со само 10 американски долари, можете да тргувате во различни валути.

Тим за поддршка

Брокерот нуди повеќекратна услуга за поддршка на клиентите. Сепак, тоа доаѓа како разговор во живо, е-пошта и телефонски повици. Агентите се онлајн 24/7 со итен одговор.

[email protected] Прашања
за трговско работење

[email protected]
Финансиски прашања

[email protected]
Техничка поддршка

Забелешка : Понекогаш агентите за поддршка се заситуваат со билети за трговци и целосна редица и им треба малку време за да одговорат на вашето барање.

Quotex Социјални мрежи

Твитер профил: https://twitter.com/quotex_ платформа
Фејсбук профил: https://www.facebook.com/ quotexio/
Сметка на YouTube: https://www.youtube.com/ канал/ UCE6VO0L8cfSlDRwCsICxOEw? воден_помош_проток=5
Инстаграм: https://www.instagram.com/ quotex_io/

Дали Quotex е регулиран и безбеден?

Брокерот на Quotex е легитимен и регулиран, бидејќи работи под страшно. Бидејќи Awesomo Limited е регулирано од IFMRRC (Број на лиценца TSRF RU 0395 AA V0161). Сепак, нивната адреса на платформата е потврдена со точната локација. Затоа, нема потреба да се плашите за регулативата на брокерот.

Заклучок

Quotex е платформа за тргување со бинарни опции, позната и како платформа за тргување со дигитални опции со брз, одговорен и лесен интерфејс без никакво ограничување на земјата што може да одговара на секоја трговија со можност за приспособување на секој дел од табелата, покрај алатки за цртање и индикатори и мотивирачка исплата! Го најдов овој брокер со добар потенцијал да се обидам да се придржувам до него! Слободно коментирајте за вашето искуство со Quotex.

Thank you for rating.